11/05/2021 |  16:50 ⇒ 20:10 | Autor: RTRS

Đoković preko Frica u trećem kolu Rima (FOTO)

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković uspješno je započeo odbranu titule na mastersu u Rimu, pošto je u drugom kolu savladao Tejlora Frica u dva seta.
Novak Đoković (Foto: rs-lat.sputniknews.com) -
Novak Đoković (Foto: rs-lat.sputniknews.com)

Po setovima je bilo 6:3, 7:6.

Meč je trajao, sat i 40 minuta, a za to vrijeme Đoković je imao tri asa, te šest brejk lopti, od kojih je iskoristio tri, što je bilo sasvim dovoljno da rutinski nastavi put ka odbrani krune vladara u "vječnom gradu".

Furizono je srpski teniser krenuo u meč, poveo vrlo brzo sa 3:0, ipak Amerikanac se nije dao tako lako, i dolazi do 3:2, kada Đoković ponovo pravi brejk i osvaja prvi set.

U nastavku Novak je vrlo brzo došao do brejka, poveo sa 2:0, imao i brejk loptu, ali Fric se izvukao, potom i napravio brejk i za tili čas bilo je 2:2. Ipak Novak ponovo pravi brejk, servira i za meč na 5:4, ali Fric tada pravi brejk i vraća se u igru. Umjesto kraja, uslijedio je veliki prekid, jer je kiša spriječila nastavak meča. Na kraju u tajbrejku prvi reket svijeta završava posao, koji je realno trebao završiti mnogo ranije.

U trećem kolu Đoković čeka pobjednika duela Noria - Davidovič Fokina, koji je na programu sutra.