30/05/2021 |  16:47 ⇒ 17:04 | Autor: sputniknews.com

Kecmanović briljirao u prvom kolu Rolan Garosa

Miomir Kecmanović, mladi srpski teniser, briljantnom igrom je ostvario pobjedu nad britanskim igračem Danijelom Evansom u prvom kolu Rolan Garosa, rezultatom 3:1 (1:6, 6:3, 6:3, 6:4).

Kecmanović, trenutno 48. igrač svijeta, uspio je da napravi preokret protiv 21 poziciju bolje plasiranog rivala koji je, podsjetimo, savladao Novaka Đokovića na nedavnom turniru u Monte Karlu.

Mladi Srbin nije dobro ušao u duel, gubio je sa čak 5:0 u prvom setu i činilo se da će se njegova odiseja na Rolan Garosu brzo završiti.

Ipak, on je u šestom gemu prvog seta spasao jednu set loptu, u sedmom nije imao takav rezultat, ali se pojavila naznaka da bi mogao da pronađe svoj ritam.

To se i dogodilo u drugom setu, poveo je sa 3:0 i sigurnom igrom u devetom gemu okončao drugi set i izjednačio na 1:1.

Potpuni spektakl je viđen u trećem setu, teniseri su napravili čak osam brejkova, završno sa Kecmanovićevim u devetom gemu, za opet 6:3 i preokret na 2:1.

Četvrti set je bio jednako zanimljiv, viđeno je 14 brejk šansi, a u svemu se Kecmanović bolje snašao i osvojio ključni set sa 6:4.

U narednom kolu Kecmanović bi mogao da se sastane sa zemljakom Laslom Đereom, koji igra protiv Korentina Muteta.