30/05/2021 |  18:14 ⇒ 18:36 | Autor: sputniknews.com

Iznenađenje u Parizu - veteran eliminisao Tima! (VIDEO)

Dominik Tim, dvostruki finalista Rolan Garosa, šokantnim porazom od Pabla Anduhara završio je ovogodišnje takmičenje već u prvom kolu!
Pablo Anduhar (Foto: rolandgarros) - Foto: Twitter
Pablo Anduhar (Foto: rolandgarros)Foto: Twitter

Spektakularan meč koji je trajao četiri i po sata pripao je španskom veteranu, trenutno 68. igraču svijeta – 4:6, 5:7, 6:3, 6:4, 6:4.

Tim, četvrti igrač na ATP listi, djelovao je sasvim sigurno u prvom setu, ostvario je rani brejk, imao je šansu za još jedan u petom gemu, ali je na kraju prvi set dobio sa 6:4.

U nastavku je Španac pružio veliki otpor, ali je austrijski teniser stigao do vođstva od 2:0, sa 7:5.

Zatim – potpuni preokret!

Treći set je bio u egal stanju sve do osmog gema, kada je Anduhar ostvario brejk bez izgubljenog poena i potom iskoristio prvu set loptu, da bi i četvrti dobio sa 6:4, poslije velike borbe.

Odlučujući set rivali su startovali razmjenom brejkova, u petom je Anduhar uspio da osvoji gem na servis rivala i da sačuva prednost, te zabilježi spektakularnu pobjedu i eliminiše jednog od favorita već na startu turnira.