05/06/2021 |  08:48 ⇒ 08:53 | Autor: B92

Klipersi izborili istorijsku sedmu utakmicu (VIDEO)

Košarkaši Los Anđeles Klipersa pobijedili su Dalas Maverikse rezultatom 104:97 i izborili sedmi meč.
Klipersi - Foto: Getty Images
KlipersiFoto: Getty Images

Klipersi su u Dalasu pobijedili u šestom meču i to je šesti meč u seriji koji dobijaju gosti, što je najviše u istoriji.

Kavaj Lenard je odigrao fenomenalno. Postigao je čak 45 poena uz 6 skokova, 3 asistencije i 2 ukradene lopte i nosio Kliperse do pobjede 104:97.

Srpski reprezentativac Boban Marjanović počeo je meč u startnoj postavi i Rik Karlajl mu je povjerio 17 minuta na parketu, pa je Boban za to vrijeme imao 12 poena i 9 skokova, od čega 4 u napadu.

Mavsi su u prvom poluvremenu bili dosta bolji rival, a dio toga ide na dušu Kavaju Lenardu koji je u prvoj četvrtini imao samo tri poena, a onda je "osuo paljbu" po Dalasu i meč završio sa 45 poena.

Sjajan je bio i Luka Dončić, dao je sve od sebe da se istorijska sedma utakmica ne odigra i da Dalas u svom domu obezbijedi duel sa Јutom u polufinalu Zapada, ali je taj pokušaj bio neuspješan.

Nakon solidne druge četvrtine Klipersa, Dalas je nastavio u sebi prepoznatljivom ritmu u trećoj da bi Lenard, DŽordž, DŽekson i ostali u finalnom kvartalu ubacili 31 poen, naspram 20 Mavsa i meč je bio riješen rezultatom 104:97.

Na kraju, Kavaj Lenard najefikasniji sa 45 poena, 25 je imao Redži DŽekson, 20 Pol DŽordž, dok je Ivica Zubac imao samo 2 poena.

U redovima Maveriksa, Dončić je najefikasniji sa 29 poena, 8 skokova i 11 asistencija, 23 je ubacio Tim Hardavej DŽunior, a 12 Boban Marjanović.

Sedma utakmica igra se u nedjelju od 21 čas i 30 minuta.