13/06/2021 |  21:12 | Autor: RTS

Austrija pokvarila debi Sjeverne Makedonije na Evropskim prvenstvima

Austrija je stigla do prve pobjede na Evropskim prvenstvima (nisu učestvovali na prvih 12, igrali tri od prethodna četiri), dok je Sjeverna Makedonija, u svom prvom meču odigranom na kontinentalnom turniru, zabilježila prvi poraz (3:1).
Fudbal - Foto: ilustracija
FudbalFoto: ilustracija

Štefan Lajner je postigao prvi gol za Austriju u 18. minutu, da bi Goran Pandev izjednačio u 28. minutu.

Sa 37 godina i 321 danom Pandev je drugi najstariji strijelac u istoriji turnira. Ivica Vastić je bio stariji nešto manje od godinu dana (38 godina i 257 dana) kada je pogodio za Austriju 2008. godine.

Gregorič je vratio vođstvo Austrijancima u 78. minutu, postigavši 700. gol u istoriji ovog takmičenja. Ujedno je postigao i prvi drugi gol na meču za Austriju na Evropskim šampionatima.

Konačan rezultat je postavio Arnautović u 89. minutu.