18/06/2021 |  14:03 ⇒ 14:19 | Autor: RTS

Srbija deklasirala Grčku

Košarkašice Srbije ostvarile su drugi trijumf na Evropskom prvenstvu u Španiji pošto su bile bolje od selekcije Grčke rezultatom 85:51.
Srbija - Grčka - Foto: RTS
Srbija - GrčkaFoto: RTS

Izabranice Marine Maljković su morale na teren samo 15-ak sati poslije veoma napornog susreta sa Italijom i pobjede u produžetku (86:81).

Zato im sada slijedi dan pauze, pa će u nedjelju od 12 sati zatvoriti učešće u grupi B duelom protiv reprezentacije Crne Gore.

Biće to borba za prvo mjesto u grupi i direktan prolaz u četvrtfinale kontinentalnog šampionata.

Kada je riječ o meču protiv Grčke, nije tu bilo nikakve neizvjesnosti. Srbija je krenula serijom 9:0 u prvih 100 sekundi i već tada je bilo jasno i kom smjeru će ići ova utakmica.

Grčka više nijednom nije prišla ni blizu Srbiji, a razlika je rasla iz minuta u minut. Јednostavno, razlika u kvalitetu ne bila više nego očigledna.

Srpkinje su igrale veoma agresivnu odbranu, sa zonskim presingom koji je često donosio veoma lake poene u kontri.