19/06/2021 |  20:04 ⇒ 20:12 | Autor: B92

Njemačka i Portugal odigrali najbolji meč na EP

Fudbaleri Njemačke pobijedili su Portugal 4:2 (2:1) u Minhenu u 2. rundi F grupe Evropskog prvenstva.
Njemačka - Portugal (foto: twitter.com/EURO2020) -
Njemačka - Portugal (foto: twitter.com/EURO2020)

Pravi spektakl je viđen na Alijanc areni u najboljem meču dosadašnjeg toka kontinentalnog šampionata iz koga su kao pobjednici izašli Nijemci u velikom preokretu.

Portugal je poveo u 15. minutu zahvaljujući golu Kristijana Ronalda i to u jeku inicijative domaćina, a onda je uslijedio 25-minutni uragan Nijemaca.

Naime, Portugalaci su "potopili" sami sebe sa dva brza autogola Rubena Dijaša i Rafaela Gereira, a potom su uslijedili golovi Kaja Haverca i najboljeg pojedinca meča Robina Gonsensa i na semaforu Alijanc arene poslije sat vremena igre bilo je 4:1.

Portugal je do kraja uspio da ublaži poraz preko Dioga Žote, što je kao rezultat zakomplikovalo situaciju u "grupi smrti".

Pred posljednje kolo Francuska ima četiri boda, Portugal i Njemačka po tri, a Mađarska jedan.