20/06/2021 |  14:29 ⇒ 14:40 | Autor: RTS

Košarkašice Srbije nadigrale Crnogorke za plasman u četvrtfinale

Košarkašice Srbije savladale su selekciju Crne Gore sa 87:75 u trećem posljednjem meču u grupi B i kao prvošlasirane sa pobjedama nad svim suparnicama izborile plasman u četvrtfinale Evrobasketa.
Košarkašice Srbije (Foto: FIBA) -
Košarkašice Srbije (Foto: FIBA)

Od samog početka meča košarkašice Crne Gore su preuzele inicijativu i napravile razliku koju su uspjele da održe samo do kraja prve četvrtine.

Srpske košarkašice u nastavku pojačavaju tempo i prvenstveno zahvaljujući dobroj igri u odbrani uspijevaju da načine preokret i dođu do vođstva u drugoj četvrtini i prvo poluvrijeme završavaju sa prednošću od 45:37.

U drugom poluvremenu su ponovo Crnogorke bolje startovale i smanjile razliku na samo dva poena prednosti, ali Srpkinje uspijevaju da uzvrate, znatno uvećaju razliku i opotom drže prednost do samog finiša meča i konačne pobjede u hali "La Fonteta" u Valensiji.

Izabranice Marine Maljković su prethodno pobijedile Italiju i Grčku, čime su sa tri pobjede osvojile prvo mjesto u grupi, a time i direktan plasman u četvrtfinale prvenstva.