20/06/2021 |  20:48 ⇒ 20:48 | Autor: RTS

Italija i Vels u osmini finala Evropskog prvenstva

Pobjedama nad Velsom (1:0), odnosno Turskom (3:1), izabrani timovi Italije i Švajcarske okončali su učešće u grupnoj fazi takmičenja. Međutim, bolja gol razlika (manje primljenih golova od Italije, praktično), u osminu finala vodi britanski tim.
Evropsko prvenstvo u fudbalu - Foto: Screenshot
Evropsko prvenstvo u fudbaluFoto: Screenshot

Italija, iako je meč počela sa osam novih fudbalera u sastavu, stigla je do gola poslije prekida u 39. minutu susreta.

Prije i poslije toga domaći tim u Rimu je imao još prilika da stigne do gola, ali je i Vels propustio par šansi, Geret Bejl jednu posebno dobru štaviše.

Prvi gol za Švajcarsku, u meču odigranom u Bakuu, bio je djelo Harisa Seferovića u šestom minutu. Novi gol za tim Vladimira Petkovića bio je djelo DŽerdana Šaćirija u 26. minutu, da bi isti igrač pogodio i u 68. minutu.

Јedini pogodak za Tursku, svakako ekipu koja je vjerovatno i najviše razočarala na šampionatu, postigao je Irfan DŽan Kahvedži u 62. minutu.

Dakle, Italija i Vels će igrati u nokaut fazi takmičenja. Italija čeka protivnika iz grupe C, dok Velsu dolazi ekipa iz grupe B. Švajcarska se nada da će biti jedna od četiri najbolje ekipe koje su grupnu fazu okončale kao treće.