21/07/2021 |  18:08 ⇒ 23:01 | Autor: B92

Poraz Zvezde u Kazahstanu (VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u Almatiju od Kairata 2:1 (1:0) u prvom meču 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona.
Kairat - Crvena zvezda (Foto: Agencije) -
Kairat - Crvena zvezda (Foto: Agencije)

Loše izdanje ekipe Dejana Stankovića kaznio je domaćin i stekao lijepu prednost pred revanš u Beogradu sljedeće srijede.

Јunak Kairata bio je doskorašnji štoper Partizana Maki Banjak, koji je na debiju po dolasku iz Beograda postigao gol 10 minuta pre kraja.

Banjak, koji se nije naigrao u dresu Partizana, matirao je Milana Borjana poslije neopreznosti Milana Rodića i donio trijumf kazahstanskom šampionu.

Prethodno je domaćin vodio preko Hosea Kantea u prvom poluvremenu, a Zvezda izjednačila u nastavku autogolom Dina Mikanovića.

Kada se sve podvuče, loš rezultat po "crveno-bijele", koji nisu prošli nekažnjeno za bezidejnu i blijedu partiju u gradu udaljenom skoro 4.500 kilometara od prestonice Srbije.