25/07/2021 |  11:35 ⇒ 11:36 | Autor: RTS

Odbojkašice Srbije pobjedom započele nastup na OI

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije savladala je sa 3:0 (25:18, 25:12, 25:20) u setovima selekciju Dominikanske Republike u prvom nastupu na ovogodišnjim Olimpijskim igrama u Tokiju.

Izabranice Zorana Terzića su rutinski opravdale ulogu favorita protiv Dominikanske Republike i zasluženo slavile sa 3:0.

U prvom setu je nakon početnog odmjeravanja snaga, Srbija stekla osjetniju razliku od četiri poena, koju je do kraja odbranila i uvećala, pa je prvi set osvojen sa 25:18.

Djelovalo je da će u drugom setu biti još neizvjesnija odbojka, pošto je nakon prvih 14 poena bilo neriješeno, ali je selekcija Srbije stekla prednost prvo od 12:8, a potom i 16:9 i bez većih problema i sa još ubjedljivijom prednošću privela drugi set kraju (25:12).

U trećem setu Srbija nije igrala ni približno sa svojih 100 odsto, ali je ponovo relativno lako stekla osjetniju prednost i rutinski osvojila set i tako sa 3-0 upisala pobjedu.

Naredni meč  ženska odbojkaška reprezentacija Srbije igra u utorak protiv domaće selekcije Јapana.

Tokom grupne faze, reprezentaciju Srbije očekuju i mečevi sa Brazilom, Јužnom Korejom i Kenijom.

Prve četiri selekcije idu u narednu fazu, dok dvije reprezentacije završavaju učešće u grupi.