02/08/2021 |  07:34 ⇒ 08:15 | Autor: RTS

Odbojkašice Srbije u četvrtfinalu Olimpijskih igara

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije savladala je u posljednjem meču grupne faze selekciju Јužne Koreje sa 3:0 u setovima. Srbija se sa četiri pobjede iz pet odigranih mečeva, kao drugoplasirana ekipa Grupe A, plasirala u četvrtfinale turnira.

Srbija je ubjedljivo i lako zabilježila četvrtu pobjedu u grupi i na najbolji način napravila uvertiru pred četvrtfinale.

Protivnice sprske selekcije su bolje ušle u meč, osvojivši prva tri poena, ali je ubrzo uslijedio preokret.

Srbija je vezala seriju poena, došla do osjetnije prednosti od 13:4 i do kraja seta bez većih problema odbranila stečenu razliku.

Izabranice Zorana Terzića prvi set osvojile su sa 25:18.

Јužna Koreja je bolje započela i dobro se držala u drugom setu.

Ipak, Srbija je sredinom tog dijela igre stekla prednost od četiri poena, koju je uspješno očuvala i osvojila drugi set sa 25:17.

U trećem, posljednjem setu na meču, Srbija je potvrdila dominantnu igru, osvojila set sa 25:15 i upisala zasluženu pobjedu.

Srbija grupnu fazu završava na drugom mjestu sa četiri pobjede, jednom manje od Brazila, a odlukom žrijeba, saznaće rivala u četvrtfinalu.