09/09/2021 |  19:26 ⇒ 20:18 | Autor: RTRS

Srpska Open: U četvrtfinalu dvojica srpskih tenisera (VIDEO)

Na banjalučkom ATP čelendžeru Srpska open poznati su svi četvrtfinalisti.
Srpska Open - Foto: RTRS
Srpska OpenFoto: RTRS

Među osam najboljih su i dva srpska tenisera Nikola Milojević i Marko Topo.

Marko Topo je danas pobijedio Ukrajinca Vitalija Sačka rezultatom 2:1 (6:1, 3:6, 7:6).

Sedamnaestogodišnjak iz Srbije, koji je u glavni kostur ušao na osnovu pozivnice organizatora, dobio je prvi set veoma lako sa 6:1 za samo 33 minuta, ali se u nastavku Sačko vratio u meč i dobio drugi set sa 6:3.

Bio je tinejdžer iz Srbije gotovo otpisan, gubio je u trećem setu sa 4:1, a onda je na sjajan način uspio da se vrati u ovaj meč i povede sa 6:5. U taj brejku je Topo prvi došao do brejka, poveo je sa 5:3, a onda je ovu prednost sačuvao za jednu od najvećih pobjeda u karijeri.

Topo će u četvrtfinalu igrati protiv drugog nosioca, Argentinca Tomasa Martina Ečeverie koji je sa 2:1 pobiejdio Ninu Serdarušića iz Hrvatske, po setovima je bilo 4:6, 7:6, 6:1.

Huan Manuel Serundolo, teniser iz Argentine, bez borbe se plasirao u četvrtfinale Srpske Open.

Njemu je hrvatski teniser Matija Pecotić predao meč zbog povrede leđa. Pecotić je u prvom kolu pobijedio Marka Tepavca iz Srbije, dok je Serundolo bio bolji od Tunižanina Maleka DŽazirija.

Plasman u četvrfinale danas su obezbijedili Tomas Martin Ečeveri, Marko Topo i Čun Šin Čeng.