12/09/2021 |  19:42 ⇒ 19:42 | Autor: RTRS

Rudar bolji od Posušja

Fudbaleri Rudar Prijedora pobijedili su Posušje, rezultatom 3:0, u susretu 8. kola Premijer lige BiH.
Premijer liga BiH (Foto: nfsbih.ba) -
Premijer liga BiH (Foto: nfsbih.ba)

Rudar Prijedor do prednosti od 1:0 došao je u 13. minuti golom Demira Јakupovića što je bio i rezultat nakon prvog dijela igre.

U drugom dijelu Rudar je povećao prednost na 2:0 u 53. minuti kada je mrežu Marka Galića zatresao Nemanja Pekija, da bi konačan rezultat od 3:0 postavio DŽosef Amoah u 83. minuti utakmice.

U narednom kolu Rudar će gostovati u Mostaru kod Zrinjskog, a Posušje dočekuje Radnik iz Bijeljine.

Rudar Prijedor je na osmoj poziciji na tabeli, sa 8 bodova, dok je bod manje osvojio banjalučki Borac.

Rudar Prijedoru je ovo bio osmi bod u sezoni, dok je Posušje ostalo na pet. Na tabeli vodi Tuzla siti sa 19 bodova, i utakmicom manje, ispred Zrinjskog, koji ima 15 bodova.