14/09/2021 |  22:58 | Autor: RTRS

LŠ: Bajern slavio u Kataloniji, poraz Mančester junajteda

Startovala je nova sezona Lige šampiona, odigrano je osam utakmica, a dva velikana doživjela su poraze.
Barselona - Bajern Minhen (FOTO: Tviter- FC Barcelona) -
Barselona - Bajern Minhen (FOTO: Tviter- FC Barcelona)

Barselona je bez Mesija u novu sezonu na međunarodnoj sceni startovala porazom, pomalo i očekivanim, jer u goste im je došao Bajern Minhen. Bavarci su ubjedljivo slavili (0:3) golovima Tomasa Milera, a dva puta se u strijelce upisao Levandovski.

Mančester junajted poražen je u Švajcarskoj od Јang bojsa (2:1). Iako su "crveni đavoli" poveli pogotkom Ronalda, crveni karton Van Bisaka u 35. minutu poremetio je mnogo toga, pa su bojsi u nastavku preko Engamele i Sijebačea došli do velikog trijumfa i tri boda.

Sevilja i Salzburg su remizirali (1:1), a španski predstavnik meč je završio sa igračem manje zbog isključena En Nasrija, a zanimljivo da su gosti promašili čak dva penala.

Ubjedljiv je bio i Јuventus na gostovanju kod Malmea, slavlivši sa 3:0.