26/09/2021 |  18:03 ⇒ 18:09 | Autor: RTS

Zvezda ubjedljiva protiv Novog Pazara

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su u gostima ekipu Novog Pazara sa 4:0 u meču 11. kola Linglong Superlige Srbije.
Crvena zvezda - Foto: RTS
Crvena zvezdaFoto: RTS

Iako u kombinovanom sastavu, crveno-bijeli su bili veoma raspoloženi na gostovanju u Novom Pazaru.

Izabranici Dejana Stankovića riješili su pitanje pobjednika u uvodnih 20 minuta susreta, kada su postigli čak tri gola.

Golove su dali Dragović u drugom minutu, zatim Katai u 14. minutu, te Seku Sanogo u 20. minutu susreta.

Do kraja prvog poluvremena rezultat se nije mijenjao, uprkos uzbuđenjima pred oba gola.

Na početku drugog poluvremena, Novi Pazar je imao nešto više loptu u nogama, ali nije uspio da to iskoristi kako bi stvorio šansu ili uzbuđenje pred golom Popovića.

Zanimljiv detalj odvio se u 65. minutu. Falko je uposlio Dionija, a ovaj stigao do lopte prije golmana Novog Pazara, koji je uklizao i napravio penal.

Francuski napadač je uzeo loptu kako bi izveo penal, ali ga je Vujanac pročitao i odbranio mu jedanaesterac.

Ipak, zahvaljujući VAR tehnologiji, utvrđeno je da je golman domaćih sa obje noge napustio gol liniju prilikom penala, pa je najstroža kazna ponovljena.

Dioni je iz drugog puta uspio da savlada Vujanca i poveća prednost Zvezde na 4:0 u 68. minutu.

Do kraja meča viđeno je još nekoliko šansi i uzbuđenja pred golom Vujanca, koji se u finišu i povredio, ali rezultat se nije mijenjao.