08/10/2021 |  19:39 | Autor: RTRS

Rukometaši Borca savladali Iskru iz Bugojna

Rukometaši Borca pobijedili su Iskru 40:30, u Banjaluci, u prvoj utakmici petog kola Premijer lige BiH.
RK Borac - Foto: RTRS
RK BoracFoto: RTRS

Borac je bolje otvorio utakmicu, poveo sa 5:0, a nakon 30 minuta igre Banjalučani su vodili sa osam golova viška, bilo je (22:14), a ovo je ujedno bila i najubjedljivija prednost koju su izabranici MIrka Mikića napravili u prvom dijelu.

Borac u 40. minuti prvi put ima dvocifrenu prednost od 10 golova – 28:18 koju je sačuvao do kraja meča.

Najefikasniji u dresu Borca bio je Aleksandar Milićević sa osam golova, dva manje dodao je Vlado Draganić, kod Iskre je bolji bio Јovan Todorović takođe sa osam pogodaka.

Borac je upisao treći trijumf u isto toliko odigranih utakmica, dok je Iskra doživjela drugi poraz u tri odigrana meča.

U ostalim mečevima Premijer lige dobojska Sloga sutra gostuje Izviđaču, dok će Leotar dočekati Krivaju.