latinica  ћирилица
09/10/2021 |  09:09 ⇒ 14:20 | Autor: SRNA

Grupa građana poručila Stanivukoviću da ne širi laži i dezinformacije

Porodice pacijenata iz Republike Srpske, koji se liječe od kovida, a koji su podnijeli krivičnu prijavu protiv više lice zbog uznemiravanja javnosti u slučaju nabavke medicinskog kiseonika, poručili su gradonačelniku Banjaluke Drašku Stanivukoviću da iza njih niko ne stoji, te da nisu politička organizacija.
Virus korona - Foto: RTRS
Virus koronaFoto: RTRS

Reagujući na Stanivukovićeve tvrdnje da iza njih stoji generalni direktor Univerzitetskog kliničkog centra Vlado Đajić, neformalna grupa građana istakla je da nisu iznenađeni ovakvim stavom, ali da jesu zgroženi.

- Napominjemo i opominjemo Vas da ne širite laži i dezinformacije u vezi nas i nemojte nam oduzimati pravo koje sebi dajete. Mi kao i svaki građanin Republike Srpske imamo pravo podnijeti krivičnu prijavu protiv bilo koga, pa i protiv vas - navedeno je u otvorenom pismu ove grupe građana gradonačelniku.

U pismu se navodi da je obaveza prijaviti krivično djelo, te da je neprijavljivanje kažnjivo.

Grupa građana navodi da su iskoristili svoje pravo i izvršili svoju obavezu, te napominju da je Stanivukovićevo obraćanje neprimjerno jednom gradonačelniku.

- Pored toga, nastavljate sa krivičnim djelima. Tvrdite da ste vi dokazali nekakve afere, šverc i odmah kažete da je taj i taj to radio, te to proglasište zločinom i odmah pozivate nekoga da ide u zatvor. Mladi čovječe, ovo je klasičan primjer krivičnog djela samovlašće - navedeno je u pismu.

Grupa građana istakla je da ne može gradonačelnik donositi presude i uzimati pravdu u svoje ruke.

- Za razliku od Vas, mi nećemo ni suditi ni presuđivati. Ostavićemo pravosudnim institucijama da odluče, a mi ćemo se svakako potruditi da dostavimo dokaze. Mi se ne plašimo vaših prijetnji, vjerujemo u institucije i pravosuđe - navodi se u pismu.

Porodice pacijenata iz Republike Srpske, koji se liječe od kovida, podnijele su juče krivičnu prijavu protiv gradonačelnika Banjaluke Draška Stanivukovića, direktora Agencije za lijekove i medicinska sredstva BiH Aleksandra Zolaka, opozicionara i više NN lica, a terete ih da su djelovali kao organizovana kriminalna grupa i pozivali na rušenje ustavnog uređenja.

Prijava je podnesena i protiv Јelene Trivić, Branislava Borenovića, Mirka Šarovića, Milana Radovića, Ivana Begića, Nebojše Vukanovića, Nenada Nešića, Gorana Selaka i više NN lica jer su "počinili krivična djela iz Krivičnog zakona Republike Srpske".

Između ostalog, terete ih za svjesno lažno prijavljivanje i lažno prikazivanje činjeničnog stanja, te da su širenjem dezinformacija u javnom prostoru i jezikom mržnje izazvali paniku i strah kod stanovništva.

Regujući na ovaj potez gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković objavio je na Tviteru da se, kako je naveo, "radi o lažnim krivičnim prijavama koje Đajić podnosi krijući se iza pacijenata".