11/10/2021 |  10:36 ⇒ 12:34 | Autor: RTRS

Igokeina odlična odbrana presudila Zvezdi u Laktašima (VIDEO)

Košarkaši Igokee pobijedili su Crvenu zvezdu 75:68 u trećem kolu ABA lige. Sada su obje ekipe na učinku od po dvije pobjede i poraza.
Igokea - Crvena zvezda - Foto: RTRS
Igokea - Crvena zvezdaFoto: RTRS

Igokea je odlično u odbrani i pametnom i strpljivom igrom u napadu došla do pobjede.

U prvom poluvremenu u odbrani su rizikovali šut Zvezde za tri poena, dok su napade strpljivo gradili čekajući igrača u najboljoj poziciji. To im se isplatilo.

Zvezda je za tri poena šutirala 0/10, a Igokea 6/9, te su igrači Dragana Bajića na odmor otišli sa prednošću od 44:22.

U nastavku Zvezda je igrala agresivnu odbranu i u posljednjoj dionici su prišli na 56:53.

Ipak na drugoj strani Starks preuzima odvgovornost, Igokea je odbila napad i došla do bitne pobjede.

Aleksa Radanov je odigrao odličnu utakmicu protiv bivšeg kluba. Imao je 14 poena, sedam asistencija i četiri skoka.

Radanov je nakon utakmice rekao kako je bio dodatno motivisan.

Na kraju u pobjedničkoj ekipi Antabija Voler postiže 15, Markel Starks 14 poena, Dalibor Ilić je imao devet i pet skokova.

U poraženom timu Nikola Kalinić upisao je 16, Luka Mitrović 13, a Nikola Ivanović deset poena.