11/10/2021 |  20:57 ⇒ 20:58 | Autor: RTRS

Velika pobjeda FMP-a u Ljubljani (VIDEO)

Košarkaši FMP-a iz Železnika ostvarili su pobjedu nad Cedevita Olimpijom u Ljubljani poslije produžetka rezultatom 92:89.
ABA Liga, Olimpija - FMP - Foto: Twitter
ABA Liga, Olimpija - FMPFoto: Twitter

"Panteri" su do trijumfa došli poslije velikog preokreta u drugom poluvremenu i minusa koji je u nekoliko navrata iznosio 13 poena razlike.

Nije odustajao beogradski tim, uspio je smanji razliku i dođe do neizvjesne završnice u kojoj je izborio produžetak.

Dodatnih pet minuta bio je na strani FMP-a koji je brzo poveo sa četiri vezana poena, a 20 sekundi prije kraja bilo je +5 (90:85).

Ali, tada je Kin lako i brzo poentirao, a na drugoj strani oba bacanja promašio je Hodžić, te je Blažić doveo domaćina do 90:89.

Na kraju je Karmajkl imao trojku za novi produžetak, ali je promašio i FMP je ostvario drugu pobjedu u sezoni, dok je Cedevita Olimpija takođe na skoru 2-1.

Najefikasniji je bio Kin sa 25 poena, a Blažič je ubacio 17.

U pobjedničkom taboru Radonjić je imao 16, Nevels 15, a Izundu i Pavićević po 14 postignutih poena.