12/10/2021 |  10:49 ⇒ 12:41 | Autor: Agencije

Njemačka se prva iz Evrope plasirala na SP u Kataru

Fudbalska reprezentacija Njemačke prva je evropska selekcija koja je izborila plasman na Svjetsko prvenstvo u Kataru naredne godine i to nakon ubjedljive pobjede protiv Sjeverne Makedonije u gostima sa 4:0.
Tomas Miler (Foto: epa/Arne Dedert) -
Tomas Miler (Foto: epa/Arne Dedert)

Nijemci su u Sjevernoj Makedoniji tokom svih 90 minuta bili bolji tim od domaćina, a do trijufma su došli tek u drugom poluvremenu gdje su, nakon prvog gola, u potpunosti preuzeli kontrolu nad loptom i do kraja dotukli svog rivala.

Prvo je Haverc pogodio za 1:0 nakon lijepe akcije i asistencije Milera, da bi drugi gol dao Verner.

Verner u 73. minutu postiže svoj drugi, a za Njemačku treći pogodak, da bi konačnih 4:0 postavio Musiala, čime je postao drugi najmlađi strijelac u istoriji ove reprezentacije.

Nakon osam odigranih utakmica, Njemačka je prva u svojoj grupi sa 21 bodom, osam više od Rumunije koja je druga i dva kola prije kraja, postala prva evropska reprezentacija koja je ostvarila plasman na smotru najboljih.