18/10/2021 |  09:01 ⇒ 09:02 | Autor: B92

Nori osvojio Indijan Vels

Britanski teniser Kameron Nori pobjednik je Masters turnira u Indijan Velsu.

On je poslije preokreta savladao Gruzina Nikoloza Basilašvilija 2:1, po setovima 3:6, 6:4, 6:1.

Britancu je ovo bilo šesto finale u sezoni, čime se izjednačio sa Novakom Đokovićem, najboljim ove godine.

Takođe, ispisao je istoriju pošto je postao prvi teniser iz Velike Britanije koji je osvojio Masters u Indijan Velsu.

Nori je do drugog trofeja u sezoni, poslije pobjede u Meksiku, stigao poslije sat i 50 minuta tenisa u meču u kom je izgubio prvi set, ali je uspio da se izdigne i načini preokret.

Basilašvili je poveo i u drugom setu brejkom za 2:1, ali je tada krenuo veliki preokret i iz gema u gem je raslo samopouzdanje Norija.

Na kraju je u trećem setu počistio Gruzina i donio prvi Masters Britancima poslije 2016. godine i pobjede Endija Marija u Parizu.

- Ovo mi mnogo znači, moja najveća titula. Ogroman uspjeh za mene, ne mogu da vjerujem - rekao je Nori poslije pobjede.