18/10/2021 |  10:04 ⇒ 12:45 | Autor: RTRS

ABA liga: Zvezda savladala Cedevita Olimpiju (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde savladali su ekipu Cedevita Olimpije rezultatom 79:64 u derbiju četvrtog kola ABA lige. Zvezda je tako upisala treću pobjedu u regionalnom takmičenju.
ABA liga - Foto: RTRS
ABA ligaFoto: RTRS

Od -16 do +15 na kraju meča.

Zvezda je uspjela da napravi veliki preokret u meču sa Cedevita Olimpijom.

Bolji rival u prvoj četvrtini bila je slovenačka ekipa, koja je u dva navrata imala i dvocifrenu prednost.

Gosti su i na početku druge dionice uvećavali vođstvo, a najveće je bilo 35:19.

Zvezdi je pripao drugi dio druge četvrtine, pa je u samom finišu došla i do prednosti od 40:39 sa kojom se otišlo na odmor.

Veći dio treće četvrtine prednost je bila na strani gostiju, ali je Zvezda u završnici uspjela da zadrži minimalnu prednost.

Kako je vrijeme odmicalo, otpor Cedevita Olimpije je slabio, što je Zvezda znala da koristi i da prelomi meč u svoju korist.

U samom finišu, domaćin je potpuno preuzeo konce utakmice u svoje ruke, i meč završio sa 15 poena prednosti.

Najefikasniji u domaćem timu bili su su Luka Mitrović i Ostin Holins sa po 13 poena.

Mitrović je u pobjedi zabilježio i pet skokova.

U ekipi iz Ljubljane najefikasniji je bio Јaka Blažič sa 16 poena i pet skokova, dok je Melvin Ejdžim upisao 13 poena i četiri skoka.