21/10/2021 |  07:18 ⇒ 08:41 | Autor: RTS

Јokić dabl-dablom i pobjedom započeo odbranu MVP priznanja (VIDEO)

Srpski košarkaš Nikola Јokić imao je dabl-dabl učinak od 27 poena i 13 skokova u svom prvom nastupu u novoj sezoni NBA lige. Denver je na gostovanju u Arizoni savladao Finiks sa 110:98.

Veoma dobro timsko izdanje Denvera na startu nove NBA sezone, kojim su savladali prošlogodišnjeg finalistu šampionata.

Nagetsi su kontrolisali rezultat i tok meča većim njegovim tokom, te zasluženo došli do prve pobjede.

Denver je nakon prvih 12 minuta imao prednost od šest poena, Finiks je potom "eksplodirao" u drugoj četvrtini koju su dobili sa 38:25.

Odgovor Denvera uslijedio je u trećoj dionici, koja pripada gostima sa 34:24, da bi Denver u posljednjoj četvrtini došao do dvocifrene prednosti.

Denver je odlično iskoristio prazan hod Sansa, pa su bez većih problema odbranili tu prednost i priveli meč kraju.

Srpski košarkaš Nikola Јokić na parketu je proveo skoro 35 minuta, u kojima je ostvario dabl-dabl učinak.

Prošlosezonski MVP takmičenja postigao je 27 poena, uhvatio 13 skokova, udijelio dvije asistencije, ukrao dvije, a izgubio tri lopte, uz procenat šuta od 59 odsto iz igre.

Pored srpskog centra, Denver su do pobjede vodili još i Barton koji je ubacio 20 poena, Porter junior koji je meč završio sa 15 i Grin koji je dodao 13 ponea.

Najefikasniji u redovima Finiksa bili su Bridžis sa 16, Pol i Ejton sa po 15 i Buker sa 12 ponea.