22/10/2021 |  08:09 ⇒ 08:10 | Autor: RTS

Bogdanović odličan u pobjedi Atlante nad Dalasom (VIDEO)

Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović bio je starter i dao sjajan doprinos svom timu u pobjedi nad Lukom Dončićem i Dalasom sa 113:87 u prvoj sinoćnjoj utakmici NBA lige. Na drugoj strani Boban Marjanović nije ulazio u igru.

Bogdanović je u igri proveo 26 minuta i postigao 11 poena uz tri skoka, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu.

U pobjedničkom timu najefikasniji je bio Tre Јang koji je ostvario dvostruki dvocifren učinak sa 19 poena i 14 asistencija, a sjajno ga je pratio Kem Rediš sa 20 poena.

U poraženom Dalasu Luka Dončić je postigao 18 poena, 11 skokova i sedam asistencija iako ga šut nije najbolje poslužio, pa mnogi smatraju da je to bio i razlog poraza.

Atlanta je na svom terenu dobro ušla u meč i potom preuzela inicijativu stalno uvećavajući prednost da bi u posljednju četvrtinu ušla sa prednošću od 20 poena i potom nije bilo dileme o pobjedniku.

Na svom terenu ubjedljiv je bio i Majami u duelu sa Milvokijem koga je ubjedljivo nadigrao sa čak 137:95 u drugoj sinoćnjoj utakmici.

U pobjedničkom timu Tajler Hirou je bio najefikasniji sa 27 poena, DŽimi Batler je ubacio 21, Bem Adebajo je dodao 20, a Devajn Dedmon 13 poena. Adebajo je imao i 13 skokova, a Kajl Lauri je na debiju upisao pet poena i šest asistencija.

U poraženom timu najefikasniji je bio Јanis Adetokunbo sa 15 poena uz 10 skokova, a pratili su ga Alen sa 14, Mamukelašvili sa 12 i DŽordan Nvora sa 11 poena, ali je to bilo premalo da se aktuelni šampioni sačuvaju od poraza.

U poslednjem meču Golden stejt je u dramatičnoj završnici nadigrao LA Kliperse sa 115:113 uz sjajnu igru Stefa Karija.