24/10/2021 |  11:17 ⇒ 16:07 | Autor: SRNA

DŽudistima Olimpika devet medalja na turniru u Ugljeviku

DŽudisti sokolačkog Olimpika osvojili su devet medalja na međunarodnom turniru u Ugljeviku na kome je učestovalo više od 300 takmičara iz regiona, rekao je trener ovog kluba Milorad Đurović.
Sokolac - džudisti Olimpika u Ugljeviku - Foto: SRNA
Sokolac - džudisti Olimpika u UgljevikuFoto: SRNA

Đurović je naveo da su zlatne medalje u svojim kategorijama osvojili Nađa Kojić, Јana Bašević, Lazar Vojinović, Nikola Simić i Pavle Bašević.

Srebrnu medalju osvojio je Vasilije Marjanović, a bronzane Pavle Vukojičić, Matea Pajić i David Lizdek.

Đurović je naglasio da su samo tri člana kluba Olimpik na ovom takmičenju ostala bez medalja.

DŽudo klub Olimpik počeo je sa radom početkom 2018. i na skoro svim takmičenjima ostvaruje dobre rezultate.

Klub broji oko 30 članova, od kojih je najveći broj mlađih takmičara.

Četrnaesti međunarodni džudo turnir okupio je juče 27 klubova sa više od 300 takmičara iz Mađarske, Srbije i BiH /Republike Srpske i FBiH/.

Organizator turnira je DŽudo klub Rudar iz Ugljevika, povodom Dana opštine Ugljevik - Svete Petke Paraskeve.