24/10/2021 |  16:21 | Autor: B92

FMP dobio još jedan srpski derbi

Košarkaši FMP slavili su protiv Mege kao gosti sa 89:82 u susretu 5. kola ABA lige.
FMP - Foto: RTS
FMPFoto: RTS

Ekipa iz Železnika je tako dobila još jedan srpski derbi u regionalnom takmičenju pošto su prošle nedjelje slavili protiv ekipe Borca.

U prvoj četvrtini bilo je neizvjesno, Mega je tu dionicu dobila poenom razlike (22:21), ali je na poluvremenu FMP imao prednost, 48:38.

Uspjela je Mega da u četiri navrata u trećoj četvrtini stigne do izjednačenja, ali je FMP dodao gas u posljednjih deset minuta i stigao do pobjede.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Brajs DŽons sa 24 poena, Garet Nevels je postigao 17, a Danilo Tasić 15 poena.

U timu Mege, Dajšon Smit je postigao 17 poena. Matković i Kazalon su dali po 13, a Nikola Јović i Aleksander Balcerovski po 12.