

11/11/2021 | 07:18 ⇒ 09:59 | Autor: RTRS
Doboj: Muškarac koji je prijetio bombom smješten na psihijatriju (VIDEO)
Muškarac koji je sinoć u Doboju prijetio da će aktivirati bombu u sanitetskom vozilu ispred Službe hitne pomoći smješten je na Odjeljenje psihijatrije dobojske Bolnice, rekao je za RTRS zamjenik načelnika Policijske uprave Doboj Predrag Lazić.

U Doboju policija opkolila Dom zdravljaFoto: RTRS
Lazić je rekao da je lice nakon lišenja slobode podvrgnuto ljekarskom pregledu i smješteno na psihijatriju.
- Јutros će biti izvršen pretres prostorija koje lice koristi u cilju eventualnog pronalaska minsko-eksplozivnih sredstava ili oružja - rekao je on.
Lazić je naveo da je stanje bezbjednosti u Doboju redovno i da nema razloga za zabrinutost.
Muškarac je bio sam u vozilu, a pripadnici policije su ga nakon nekoliko časova uspjeli savladati i izvesti iz vozila.
Muškarac je iz sela Bukovica po dolasku pred Službu hitne pomoći izvadio ručnu bombu i zaprijetio radnicima da će ih ubiti. Na licu mjesta bio je i pregovarač.
Dok je trajala kriza, prostor oko Doma zdravlja i susjedne ulice bili su blokirani.