21/11/2021 |  17:24 ⇒ 17:36 | Autor: RTRS

Borcu derbi Krajine, Radnik poklekao na Grbavici

Fudbaleri Borca pobijedili su na Gradskom stadionu u Banjaluci Rudar Prijedor sa 1:0, u derbiju 17. kola Premijer lige BiH.
FK Borac - Foto: Facebook
FK BoracFoto: Facebook

Јedini pogodak za tim iz Platonove, djelo je Dejana Melega, na asistenciju Gorana Zakarića, u 27. minutu susreta.

Nakon 17 odigranih kola, Borac zauzima 4. mjesto na tabeli sa 26, dok je Rudar Prijedor na devetoj poziciji sa 15 bodova.

U narednom kolu Premijer lige BiH, 27. novembra, Borac gostuje Radniku u Bijeljini, dok je Rudar Prijedor domaćin timu Tuzla siti.

Bijeljinski Radnik poražen je na gostovanju Željezničaru sa 2:0 (0:0).

Golove za tim sa Grbavice postigli su Luka Јuričić u 50. i Bruno Zdunić u 90. + minutu utakmice.

Željezničar je sedmi u šampionatu BiH sa 22 boda, a Radnik zauzima posljednju 12. poziciju sa samo 10 bodova na svom kontu.

Podsjećamo, ranije danas, trebinjski Leotar poražen je u Posušju od istoimene ekipe sa 0:1.