24/11/2021 |  08:10 ⇒ 08:53 | Autor: RTS

Denver posrće bez Јokića, peti poraz u nizu (VIDEO)

Košarkaši Denvera poraženi su od Portlanda sa 119:100 na gostovanju i nanizali treći poraz otkako je Nikola Јokić van terena zbog povrede, a ukupno peti u nizu.
Portland - Denver (foto: Steve Dipaola, The Associated Press) -
Portland - Denver (foto: Steve Dipaola, The Associated Press)

Tim Denvera je uspijevao da pruži ravnopravan otpor domaćinima samo tokom prvog poluvremena i čak poveli pri kraju druge četvrtine sa 49:48, ali su onda Lilard i Mekalum na drugoj strani preuzeli inicijativu i više nije bilo nedoumice o ishodu meča.

Najefikasniji u timu pobjednika Si DŽej Mekolum je postigao 32 poena uz po 3 skoka i asistencije i bio najefikasniji igrač meča a pratio ga je Lilard sa 25 poena pogodivši pet trojki iz osam pokušaja.

U poraženom Denveru najefikasniji je bio sa 24 postignuta poena.

Košarkaši Njojorka nadigrali su LA Lejkerse sa 109:100 uprkos odličnoj igri Rasela Vestbruka koji je meč završio sa trostrukim dvocifrenim učinkom.

U prvoj sinoć odigranoj utakmici Majami je na gostovanju bio bolji od Detroita sa 100:92.