25/11/2021 |  20:39 ⇒ 26/11/2021 | 08:09 | Autor: RTRS

Liga Evrope: Zvezda bolja od Ludogoreca (VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde pobijedili su Ludogorec (1:0) u meču 5. kola Lige Evrope

Ovim trijumfom Zvezda je preuzela lidersku poziciju na tabeli, ali još nije osigurala nastavak puta u Ligi Evrope, jer je Braga poražena u Danskoj od Mitjelanda (3:2), koji sada ima osam bodova, i gostuje Ludugorecu, dok Zvezda sa 10 ide na noge Bragi koja ima devet.

Iako je Zvezda kažnjena zabranom publike, na stadionu "Rajko Mitić" našlo se preko 21.000 djece do 14 godina, koji su dali veliku podršku izabranicima Dejana Stankovića da dođu do trijumfa.

Trenutak odluke dogodio se u 57. minutu kada je Mirko Ivanić fanstatičnim pogotkom kada je udarcem sa 20 metara pogodio rašlje bugarskog gola.

Bilo je još prilika, mogao je trijumf biti i ubjedljiviji, ali na kraju najvažnije da su upisana tri boda, pred posljednjih 90 minuta i rasplet u grupi, ali definitivno evropski put je osiguran, jer i treća pozicija vodi u Ligu Konferencija.