27/11/2021 |  20:37 ⇒ 28/11/2021 | 09:05 | Autor: sputniknews.com

Đoković vratio Srbiju u igru

Novak Đoković, najbolji teniser svijeta, pobjedom protiv Јan-Lenarda Štrufa u dva seta (6:2, 6:4) donio je Srbiji izjednačenje protiv Njemačke u drugom kolu Dejvis kupa.

Srbija je zahvaljujući pobjedi Đokovića ostala u igri za trijumf, te će dubl odlučiti ko će slaviti u duelu Orlova i Pancera.

Prethodno je Filip Krajinović izgubio od Dominika Kepfera, a Đoković se pobrinuo za poravnanje rezultata.

Đoković je odigrao jako dobar meč, a posebno impresivan bio je u prvom setu koji je dobio za samo 29 minuta - 6:2.

Protivniku je servis oduzeo u prvom i sedmom gemu i bez većih problema došao je do prvog seta.

Đoković je sjajno startovao i drugi set napravivši brejk odmah na startu, ali u nastavku ovog perioda imao je teži posao nego što to slučaj bio u prvom setu.

Štruf je podigao nivo igre, razmjene su bile znatno jače i Đoković je morao da se pomuči kako bi uspješno priveo meč kraju.

To je i uspio i pobjednika duela između Srbije i Njemačke odlučiće dubl.