05/12/2021 |  15:43 ⇒ 15:43 | Autor: B92

Zvezda stigla Partizan na vrhu tabele

Fudbaleri Crvene zvezde slavili su protiv Napretka u Kruševcu 2:0 u meču 19. kola Superlige.
Zvezda - Napredak  (Foto:: FK Crvena zvezda) -
Zvezda - Napredak (Foto:: FK Crvena zvezda)

Već u petom minutu beogradski tim je poveo preko Milana Rodića.

Korner je izveo Katai, a loptu je sa prve stative prebacio Strahinja Eraković. Na pravom mjestu se našao Rodić i doveo svoj tim u prednost.

Uspostavila je Zvezda kontrolu nad tokom meča i dobar dio prvog poluvremena se protivnik mučio da pređe polovinu.

Mogla je i da duplira prednost, ali Ben je propustio odličnu šansu. Nije poznato da li je zbog toga ostao u svlačionici na poluvremenu.

Ono što nije mogao reprezentativac Komorskih ostrva uspjelo je Kataiu pred kraj prvog poluvremena.

Sjajno ga je proigrao Njegoš Petrović, a Katai je "bocnuo" loptu preko golmana domaće ekipe za 2:0.

Drugi dio igre je donio velika uzbuđenja. Makar početni deo.

Naročito se istakla stativa koju je Đuričković pogodio. U nastavku akcije lopta se odbila do Marka Bačanina koji je postigao gol. Ipak, isti je nakon konsultacija sa VAR-om poništen.

To kao da je ugasilo i poslljdnju nadu koj igrača Napretka koji u nastavku nisu ni izbliza bili toliko opasni.

Tim Dejana Stankovića se sa ovom pobjedom izjednačio sa Partizanom na vrhu koji ima utakmicu manje.

Crvena zvezda u narednom kolu igra sa Radnikom, a prije toga ih očekuje susret sa Bragom u Ligi Evrope. Napredak će na gostovanje Mladosti u Lučanima.