12/01/2022 |  22:32 ⇒ 22:34 | Autor: B92

Partizan pregazio Trento

Košarkaši Partizana savladali su italijanski Trento rezultatom 97:65 (27:8, 25:22, 22:23, 23:12) u 9. kolu grupe A Evrokupa.
KK Partizan (Foto : ABA liga / Dragana Stjepanović) -
KK Partizan (Foto : ABA liga / Dragana Stjepanović)

Crno-bijeli su došli do 7. pobjede u ovom takmičenju i, uz dva poraza, ostaju na diobi prvog mjesta na tabeli.

Iako je Partizan bio oslabljen, pitanje pobjednika ovog susreta nije se postavljalo nijednog momenta.

Tim Željka Obradovića je utakmicu otvorio sa 12:2, a onda i 18:4 i vrlo brzo su stekli veliku prednost.

Ona je rasla iz minuta u minut, pa je tako već do kraja prve četvrtine stigla do velikih +19 trojkom Kevina Pantera uz zvuk sirene (27:8).

Serija je nastavljena i u drugoj dionici, a trojkom za 38:10 ju je začinio večerašnji kapiten Uroš Trifunović, u izostanku kovidom zaraženih Radeta Zagorca i Nemanje Dangubića.

Gledali smo igru mačke i miša, ali je tada malo spuštena papučica sa gasa, pa je Trento do poluvremena uspio da "dođe sebi" i spusti zaostatak na "samo" 22 poena razlike – 52:30.

Uz manje oscilacije, Partizan je i nastavku utakmice nastavio da melje rivala i da rutinski ide ka novoj pobjedi.

Najviše što je Trento uspio bio je dolazak na 17 poena razlike, ali je i taj mini-nalet srpski tim odbio i kasnije otišao do veoma ubjedljive pobjede.

Uprkos skraćenoj rotaciji, nosioci igre su više odmarali nego igrali, a priliku su dobili mlađi igrači među kojima se najviše istakao Balša Koprivica sa nekoliko izuzetnih poteza na obje strane terena.

Raspoložen je bio i Јam Madar koji je bio najefikasniji igrač meča sa 18 poena, tri skoka i četiri asistencije.

Pratili su ga Dalas Mur i Kevin Panter sa po 17 poena, dok su Alen Smailagić i Uroš Trifunović imali po 10.

U ekipi Trenta najviše se istakao Mezanote sa 15 poena, Kerolajn je imao 14, a Flakadori 13.

Partizan: Kuruc 2, Panter 17, Ledej 2, Koprivica 7 (9sk, 4bl), Smailagić 10 (7sk), Mur 17, Glas 7, Lesor 7, Trifunović 10, Madar 18.

Trento: Vilijams 11, Konti 4, Morina, Foraj 6, Flakadori 13, Mezanote 15, Delana 2, Ladurner, Kerolajn 14.