18/01/2022 |  11:59 | Autor: RTS

Medvedev siguran na startu AO, pobjede Mareja, Bautiste-Aguta i Rubljova

Ruski teniser Danil Medvedev savladao je Švajcarca Henrija Laksonena sa 3:0 u setovima u meču prvog kola Australijan opena. Pobjede su upisali i Čilić, Rubljov, Bautista-Agut, Marej...
Danil Medvedev - Foto: getty
Danil MedvedevFoto: getty

Medvedev se na terenu zadržao koji minut manje od dva sata, pošto je rutinski savladao svog protivnika.

Prvi set osvojio je sa 6:1, drugi sa 6:4, dok je najzanimljivije bilo u trećem, koji je Rus osvojio sa 7:6.

Hrvatski teniser Marin Čilić bio je veoma ubjedljiv protiv Emilija Gomeza.

Čilić je slavio sa 3:0 (6:3, 6:1, 6:2) za samo sat vremena i 43 minuta tenisa.

Andrej Rubljov upisao je ekspresnu pobjedu nad Đanlukom Magerom.

Ruski teniser je za samo sat i 23 minuta rutinirao Italijana sa 6:3, 6:2, 6:2.

Roberto Bautista-Agut je takođe izborio pobjedu u prvom kolu, ali ne toliko lako, pošto mu je Italijan Travalja "pokazao zube".

Španac je osvojio prvi set nakon taj-brejka, potom drugi sa 6:4, da bi Travalja u trećem smanjio na 2:1.

Bautista-Agut je ipak uspio da bude dominantan u četvrtom setu, koji je osvojio sa 6:1 i tako upisao pobjedu i prolaz u narednu fazu.

Endi Marej se dobrano potrudio da bi prošao u narednu rundu.

Britanac je nakon skoro četiri sata tenisa uspio da eliminiše Basilašvilija sa 3:2 u setovima.

Marej je bio ubjedljiv u prvom, osvojivši ga sa 6:1, da bi drugi pripao gruzijskom teniseru sa 6:3.

Nekadašnji svjetski broj jedan osvaja treći set sa 6:4, ali u narednom ne uspijeva da privede meč kraju, pošto Basilašvili izjednačuje na 2:2 u setovima, osvojivši četvrti nakon taj-brejka.

Marej ipak uspijeva da napravi dva brejka u odlučujećem setu i upiše bitnu pobjedu.