20/01/2022 |  19:06 ⇒ 19:06 | Autor: Agencije

ABA liga: Mega šokirala Partizan

Košarkaši Partizana poraženi su od Mege rezultatom 93:90 u odloženom meču 13. kola ABA lige.

Po četvrtinama je bilo: 22:26, 24:29, 19:19, 25:19.

Meč koji je trebao biti odigran 27. decembra, odložen je tada zbog problema igrača i članova stručnog štaba Mege sa virusom korona.

Svega 42 sata nakon završetka utakmice protiv Hamburga, košarkaši Partizana dočekali su ekipu Mege na parketu hale "Aleksandar Nikolić" i upisali poraz.

Partizan je generalno dobro počeo utakmicu, ali se odmah vidjelo da fali produktivnosti kada je Matijas Lesor ubacio 10 od prvih 11 poena.

Taj jedan preostali poen bilo je djelo Zeka Ledeja sa linije za slobodna bacanja, dok je Mega najavila odlično šutersko veče preko Vujića i Ruženceva.

Mučio se Partizan, Mega je igrala sve bolje i bolje kako je vreme odmicalo i na poluvremenu su imali vođstvo rezultatom 26:22.

Druga četvrtina je počela poenima Rudana, potom sledi serija Partizana od 7:0, ali do kraja poluvremena nisu nastavili da igraju u istom ritmu i bilježili promašaje i izgubljene lopte.

Јović je imao limitirane minute u Megi, pa je na svežinu izvlačio faulove i imao neke fantastične poteze, tako da i ne čudi što je Mega na poluvremenu vodila rezultatom 55:46.

Partizan sada ima 13 pobjeda i tri poraza, dok je Mega na polovičnom učinku, 7-7.