23/01/2022 |  08:12 ⇒ 09:16 | Autor: RTS

Milvoki nastavio pobjedničku seriju i protiv Sakramenta (VIDEO)

Košarkaši Milvokija nadigrali su Sakramento sa 133:127 na svom terenu iako u sastavu nisu imali Јanisa Adetokunba i Bruka Lopeza. Ulogu vođe tima preuzeo je Kris Midlton, a odlično ga je ispratio DŽru Holidej.

Tim Sakramenta je dobro ušao u meč na gostovanju i poveo u prvoj četvrtini ali je aktuelni šampion NBA lige uzvratio u drugoj i došao do dvocifrene prednosti.

U nastavku se odvijao ravnopravan duel a gosti su u finišu meča imali veću inicijativu ali nisu uspjeli da "istope" prednost domaćina i načine preokret, pa je Milvoki došao do treće pobjede u nizu.

Tim pobjednika u efikasnosti je predvodio Kris Midlton koji je meč završio sa 34 poena uz šest skokova i pet asistencija, a u finišu meča je pogodio trojku kojom je osigurao pobjedu svom timu.

Odlično su ga pratili Holidej sa 26 poena, pet skokova i četiri asistencije i Donte Divićenco koji je ubacio 20 poena.

Najefikasniji u timu Sakramenta bili su Herison Barns sa 29 postignutih poena i Tajriz Halibarton koji je ubacio 24 poena uz 12 asistencija i šest skokova.

Ovom pobjedom Milvoki je dodatno učrstio četvrtu poziciju na Istoku sa 30 pobjeda i 19 poraza, dok je Sakramento pretrpio treći uzastopni poraz, pa je i dalje 12. na tabeli Zapadne konferencije sa skorom 18-30.

U sinoćnim utakmicama na domaćim terenima pobjede su slavili i timovi Klivlenda nad Oklahomom sa 94:87 i Finiks nad Indijanom sa 113:103.