23/01/2022 |  18:06 ⇒ 18:37 | Autor: RTRS

Fojc pobjednik spusta u Kicbilu

Nastavaljena su takmičenja u Svjetskom kupu u alpskom skijanju. Skijaši su u Kicbilu vozili spust, dok su dame u Kortini D Ampeco, vozile superveleslalom.

Švajcarac Beat Fojc pobjednik je najpoznatijeg spusta Svjetskog kupa u austrijskom Kicbilu, trećeg u karijeri.

Fojc je prošle godine pobijedio u oba spusta u Kicbilu, a ove sezone mu je ovo prva pobjeda i dokaz da se vraća u formu uoči Olimpijskih igara.

Fojc je slavio u vremenu 1:56:68. Dominaciju Švajcaraca u Kicbilu potvrdio je Marko Odermat, koji je kroz cilj prošao kao drugi, sa samo 21 stotinkom iza Fojca. Austrijanac Daniel Hemetsberger bio je treći sa zaostatkom od 90 stotinki.

Dame su danas vozile superveleslalom u italijanskoj Kortini d Ampeco, a najbrža je bila domaća takmičarka Elena Kurtoni s vremenom minut, 20 sekundi i 98 stotinki.

Druga je bila Austrijanka Tamara Tipler sa samo devet stotinki zaostatka., dok je treće mjesto zauzela Mišel Žisin iz Švajcarske, sa 24 sdtotinke zaostatka.