25/01/2022 |  19:21 | Autor: RTRS

Dominacija tenisera iz Srpske: Boloban i Kovačević najbolji do 14 godina

Teniseri iz Republike Srpske nastavili su sa dominacijom na turnirima iz kalendara Teniskog saveza BiH, a u konkurenciji do 14 godina dva turnira su osvojili Ian Boloban i Tea Kovačević.
Ian Boloban - Foto: RTRS
Ian BolobanFoto: RTRS

Boloban, teniser Borca pobjednik je prvenstva Republike Srpske u muškoj konkurenciji do 14 godina, koje je održano u Banjaluci, dok je Tea Kovačević iz Gradiške osvojila Prvensvo Federacije BiH u Sarajevu.

Boloban je u finalu pobijedio Amira Škrielja (TK Gem) sa 2:1 (5:7, 7:5, 6:2), dok je u polufinalu savladao Nemanju Todorića sa 6:4, 6:0.

Kovačevićeva je u finalnoj borbi bila uspješnija od teniserke TK Bosna Ane Savić sa 2:1 (6:3, 3:6, 6:1), a do finala, iako u konkurenciji starijih djevojčica, nije izgubila nijedan set, prepustila je svojim protivnicama samo šest gemova.