25/01/2022 |  20:05 | Autor: TANЈUG

Težak poraz košarkaša Partizana u Ankari

Košarkaši Partizana izgubili su večeras od Turk Telekoma 85:71 u 11. kolu Evrokupa.

Izabranici Željka Obradovića sada imaju skor od osam pobjeda i tri poraza, dok je Turk Telekom upisao šesti trijumf.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Entoni Klemons sa 20 poena i osam asistencija, dok se u beogradskom timu istakao Dalas Mur sa 15 koševa.

Kevin Panter dodao je 14 poena, kao Matijas Lesor, dok su po 10 poena ubacili Zek Ledej i Aleksa Avramović.

Turski tim je bolje otvorio meč, vodio je sa najviše 13 poena prednosti u prvom dijelu, da bi u drugo poluvrijeme ušao sa plus 11 (43:32).

U nastavku je i dalje viđeno blijedo izadanje crno-bijelih koji nikako nisu uspjeli da pronađu ritam.

Na startu treće dionice uspjeli su da smanje za ostatak na devet poena, ali ništa više od toga nisu mogli.

Turk Telekom je brzo vratio dvocifreni višak i kontrolu utakmice, vodili su sa 53:38, da bi u odlučujućih 10 minuta ušli sa viškom od 14 poena (60:46).

Šut sa distance služio je domaćina i na startu posljednje četvrtine bilo je čak i 19 razlike.

Do kraja meča uspjeli su da sačuvaju prednost i upišu šesti trijumf.