26/01/2022 |  15:09 ⇒ 15:10 | Autor: TANЈUG

Mikec i Arunovićeva najbolji strijelci u 2021.

Strijelci Zorana Arunović i Damir Mikec proglašeni su za najbolje u 2021. godini, a njima su priznanja danas uručena na tradicionalnoj svečanosti u Beogradu.
Srebro za Arunovićevu i Mikeca na EP u Splitu (Foto: twitter.com/OKSrbije) -
Srebro za Arunovićevu i Mikeca na EP u Splitu (Foto: twitter.com/OKSrbije)

Kako je saopšteno iz Streljačkog saveza Srbije, priznanje za najboljeg trenera otišlo je u ruke Gorana Mikeca, a prvo mjesto u rangiranju najboljih klubova osvojio je kragujevački “Čika Mata“.

Mikec je osmi put za redom izabran za najboljeg strijelca godine u Srbiji, a minule godine je, sem olimpijskog srebra vazdušnim pištoljem, osvojio je i dva srebra na Evropskom prvenstvu i dvije medalje istog sjaja na Svjetskom kupu.

Godinu je završio na prvom mjestu evropske i na drugoj poziciji svejtske rang liste za vazdušni pištolj.

Zorana Arunović je 2021. u miks paru vazdušnim pištoljem sa Damirom Mikecom osvojila evropsko srebro i četvrto mjesto na Olimpijskim igrama.

Od rezultata se izdvajaju i ekipna bronza vazdušnim pištoljem na Evropskom prvenstvu, deveto mjesto malokalibarskim pištoljem na Olimpijskim igrama.