latinica  ћирилица
01/02/2022 |  15:47 ⇒ 19:07 | Autor: RTRS

Đajić: Borci moraju da dobiju šta zaslužuju (VIDEO)

Poslanik SNSD-a u Narodnoj skupštini Republike Srpske Vlado Đajić rekao je da je uvijek na strani demobilisanih boraca Vojske Republike Srpske, da će se uvijek boriti za prava svih boraca i da oni moraju da dobiju ono što zaslužuju.
Vlado Đajić - Foto: RTRS
Vlado ĐajićFoto: RTRS

Đajić je izrazio žaljenje što je "nekolicina boraca pristala da bude instrument u rukama opozicionih lidera".

- Dozvolili su da ih oni iskorištavaju za svoje interese koji uopšte nisu u interesima Republike Srpske, već su u interesu nekih lobija koji plaćaju te pojedine opozicione političare, koji su iskoristili borce, istinske heroje. Uvijek ću se zalagati za njihova prava - istakao je Đajić.

On je dodao da su pojedini mediji krivo prenijeli negodovanje pojedinih boraca.

- Oni nisu znali da sam ja učesnik rata isto kao i oni, prvoborac, od 1991. Spasavao sam mnoge ranjenike i uvijek sam na njihovoj strani - rekao je Đajić.

Podsjećamo, prije početka zasjedanja, ispred Narodne skupštine okupila se grupa boraca, tražeći datum održavanja posebne sjednice o boračkim pravima, nezadovoljni i zbog poziva Bakiru Izetbegoviću i Draganu Čoviću da se obrate poslanicima. Izviždali su dolazak poslanika i zvaničnika u Skupštinu.

Poslanici su im odgovorili da je većina njih učestvovala u odbrambeno-otadžbinskom ratu i stvaranju Republike Srpske.