![](../_bmp/malo-A.png)
![](../_bmp/veliko-A.png)
Navršilo se 29 godina od zločina nad Srbima u Čajniču (VIDEO/FOTO)
![Čajniče Čajniče -](../_FOTO/nwz/1960/196088.jpg)
U napadu na nezaštićena srpska sela Ponikve, Šapići i Trpinje pripadnici tzv. ARBiH ubili su 24 srpska civila, a najmlađa žrtva bio je 14-ogodišnji Željko Mašić.
U zločinu su, prema riječima preživjelih, učestvovali i muslimani iz pljevaljskih sela u Crnoj Gori odakle je napad izveden.
Ivana Tupeša imala je sedam godina, pred njenim očima ubijeni si joj dvije bake i deda, teško je ranjena u obje noge, s majkom je odvedena u logor u Goražde odakle je nakon par mjeseci razmijenjena.
Za RTRS kaže da je tužno i sramotno što niko nije odgovarao za zločin, a Srbe optužuju da su genocidan narod.
Specijalno tužilaštvo Crne Gore nedavno je saopštilo da je formiralo predmet o učešću crnogorskih državljana u zločinu nad srpskim civilima u Čajniču 14. februara 1993. godine, dok iz Tužilaštva BiH bez odgovora dokle je stigla istraga o tom zločinu.