Nosović: Veliki pomak u procesuiranju ratnih zločina nad Srbima u BiH

- Ovo srpskim logorašima daje nadu da će u narednom periodu pred pravosuđem Srbije biti procesuirani naredbodavci i izvršioci ratnih zločina nad Srbima u BiH, jer pravosuđe BiH to godinama opstruiše - izjavio je Nosović Srni.
Prema njegovim riječima, da je kojim slučajem ovaj predmet procesuiran pred Sudom BiH, Osmanović bi bio oslobođen, kao i mnogi drugi Bošnjaci i Hrvati koji su činili stravične zločine nad srpskim civilima u logorima za Srbe širom BiH.
- Mada je riječ o simboličnoj presudi, to je ipak veliki pomak - rekao je Nosović.
On je podsjetio da su predstavnici Republičkog centra za istraživanje rata, ratnih zločina i traženje nestalih lica i Saveza logoraša Republike Srpske ranije boravili u Beogradu i tražili da pravosuđe Srbije krene sa podizanjem optužnica i procesuiranjem odgovornih za ratne zločine nad Srbima.
Odjeljenje za ratne zločine Višeg suda u Beogradu osudilo je na pet godina zatvora bivšeg pripadnika takozvane Armije BiH Osmana Osmanovića zbog ratnog zločina nad srpskim civilima i zarobljenim pripadnicima Vojske Republike Srpske 1992. godine u logoru Rasadnik u Gornjem Rahiću na području Brčkog.
