Učenici banjalučke Tehničke škole žele da posjete Kosmet (FOTO)

Predsjednik Odbora Milorad Arlov rekao je Srni da su banjalučki srednjoškolci žele da posjete srpske manastire i svetinje Pećku patrijaršiju, Visoke Dečane, Banjsku, Gračanicu, Gazimestan, kao i Dnevni centar u Kosovskoj Mitrovici i svoje vršnjake na Kosovu i Metohiji.
- Dok mnogi njihovi vršnjaci razmišaljaju o Španiji, Grčkoj, Francuskoj i evropskim destinacijama, ovi mladi ljudi razmišljaju kako da posjete naše Kosovo i Metohiju, duhovno se uzdignu i na taj način pruže podršku vršnjacima, SPC i srpskom narodu na Kosmetu - rekao je Arlov.

On je podsjetio da su učenici banjalučke Tehničke škole 25. februara u Domu omladine u Banjaluci organizovali humanitarnu akademiju "Suza Kosova" na kojoj su sakupili oko 1.400 KM za izgradnju Dnevnog centra "Podrži me - 9. januar" u Kosovskoj Mitrovici za djecu i mlade sa poteškoćama u razvoju.
