29/03/2022 |  09:17 ⇒ 09:42 | Autor: B92

Kecmanović slomio i Kordu

Miomir Kecmanović je nastavio sjajnu seriju rezultata na martovskoj američkoj turneji.
Miomir Kecmanović (foto: EPA-EFE/JOHN G MABANGLO) -
Miomir Kecmanović (foto: EPA-EFE/JOHN G MABANGLO)

Srpski teniser se plasirao u osminu finala Majamija pošto je poslije 89 minuta igre pobijedio 38. igrača svijeta, Amerikanca Sebastijana Kordu, 7:6 (4), 6:3.

Poslije četvrtfinala Indijan Velsa, Kecmanović blista i na Floridi i sada je na korak od toga da ponovi uspjeh iz Kalifornije.

On je sjajno otvorio meč, brejkom u prvom gemu, da bi Korda uspio da uzvrati istom mjerom u šestom za 3:3.

Držali su svoje servise do kraja seta i ušlo se u taj-brejk u kom je bilo veoma neizvjesno, sve do 4:4 kada je Kecmanović vezao tri poena i poslije 50 minuta poveo u meču.

Kako je počeo prvi, tako je otvorio i drugi set, stogao je uz brejk u drugom gemu do 3:0 i tu više nije bilo povratka za Kordu.

Kecmanović je u osmom gemu na servis Amerikanca češkog porijekla propustio četiri meč lopte, ali je u narednom na svoj servis iskoristio drugu priliku i stigao do velike pobjede.

U osmini finala očekuje ga susret sa šampionom Indijan Velsa, Amerikancem Tejlorom Fricom.