10/05/2022 |  14:00 | Autor: B92

Skandal u Njemačkoj - odgovarao im rezultat pa se dodavali 12 minuta (VIDEO)

Bizarna situacija koja kvari reputaciju fudbala dolazi nam iz zemlje koja je rijetko tema sportskih kontroverzi - Njemačke.
FSV Frankfurt - Elversberg (foto: youtube.com / KICK TV - Echter Fußball - Amateurfußball) -

U pitanju je meč četvrte lige između FSV Frankfurta i Elversberga. U posljednjih 12 minuta utakmice, pri rezultatu 1:1, niko nije napadao jer je rezultat odgovarao i jednima i drugima.

Elversbergu je taj rezultat značio promociju u treću ligu, a Frankfurtu opstanak u četvrtoj. Defanzivci Elversberga čuvali su loptu posljednjih 12 minuta, a suparnici ih nisu napadali.

Odmah nakon posljednjeg sudijskog zvižduka igrači obje ekipe su zajedno proslavili remi.

Frankfurt je osigurao ostanak jer ima tri boda više od konkurencije i za 14 pogodaka bolju gol-razliku, a Elversberg je osigurao titulu u četvrtoj ligi.

- Oni nisu htjeli da napadnu, a mi im nismo htjeli da uzmemo loptu. Meni je to razumljivo. I druge dvije ekipe bi učinile isto na našem mjestu - pravdao se nakon meča sportski direktor Frankfurta Tomas Brendel.