11/05/2022 |  22:01 ⇒ 22:03 | Autor: RTRS

Košarkašice Plej ofa nove šampionke BiH

Košarkašice Plej ofa iz Sarajeva nove su šampionke BiH. One su večeras u Banjaluci pobijedile Orlove, 66:56, u majstorici finalne serije doigravanja.
Košarkašice Plej ofa iz Sarajeva - Foto: RTRS
Košarkašice Plej ofa iz SarajevaFoto: RTRS

Treći put u klupskoj istoriji, a prvi put poslije pet godina, košarkašice Plej ofa osvojile su titulu šampionki BiH.

Ekipa iz Sarajeva je u petoj-odlučujućoj utakmici finalne serije, savladala Orlove u Banjaluci, 66:56, i tako sa konačnih 3:2 u pobjedama, stigla do trofeja. Ključna je bila posljedlja četvrtina, gdje su Orlovi, u prvih šest minuta, postigli samo dva poena.

Na tri minuta prije kraja, domaće su prišle na šest poena razlike, 56:50, ali nisu imale snage za preokret. Sjajnu utakmicu, odigrala je Nikolina DŽebo, koja je uz 25 poena, imala i 13 skokova i četiri asistencije, i najzaslužnija je što titula odlazi u Sarajevo.

U ekipi Orlova žale za propuštenom prilikom da osvajanjem titule BiH, krunišu dobru sezonu. Umor je na kraju učinio svoje, vidjelo se to u posljednjem periodu igre, kada su napravile dosta grešeka i promašile veliki broj šuteva. Opet je najbolja bila Vladinka Erak koja je postigla 12 poena i imala 20 skokova.

Plej of i Orlovi, naredne sezone, trebalo bi da predstavljaju Bosnu i Hercegovinu u Regionalnoj VABA ligi.