13/05/2022 |  13:54 ⇒ 13:54 | Autor: B92

Zverev u polufinalu Rima (VIDEO)

Njemački teniser Aleksander Zverev plasirao se u polufinale Rima bez izgubljenog seta.
Aleksander Zverev (Foto: EPA-EFE/FABIO FRUSTACI) -
Aleksander Zverev (Foto: EPA-EFE/FABIO FRUSTACI)

Zverev je u četvrtfinalu savladao Čileanca Kristijana Garinsa za oko jedan čas i 50 minuta, po setovima 7:5, 6:2.

Nijemac je prethodno sa po 2-0 eliminisao De Minora i Baesa, a u polufinalu će igrati protiv boljeg iz okršaja Siner – Cicipas.

Garin se dobro držao u prvom setu i praktično sve vrijeme je držao korak za Zverevom, čak i kada je treći teniser planete napravio brejk za 4:3.

Čileanac je ponovo pretrpio brejk na 5:5, a onda imao šansu da sa dvije vezane brejk lopte uđe u taj-brejk.

Međutim, Zverev je odolio pritisku i poveo sa 1-0.

U drugom setu viđen je potpuno drugačiji scenario nego u prvom.

Saša je sjajno servirao, imao brejk lopte gotovo u svakom ritern gemu, a onda rutinski odradio posao i zasluženo prošao u narednu fazu.

Zverev se ovom pobjedom osvetio Garinu za poraz iz Minhena 2019. godine, što je bio njihov jedini međusobni susret do sada.