18/05/2022 |  07:47 ⇒ 12:33 | Autor: RTS

Majami poveo protiv Bostona u finalu poslije preokreta (VIDEO)

Košarkaši Majamija nadigrali su Boston sa 118:107 na svom terenu u prvom meču finalne serije Istočne konferencije. Iako su gosti poveli na startu meča, domaćini su uspjeli u trećoj četvrtini da načine preokret i potom dođu do konačne pobjede.
Majami - Boston (Foto: EPA-EFE/RHONA WISE SHUTTERSTOCK OUT) -
Majami - Boston (Foto: EPA-EFE/RHONA WISE SHUTTERSTOCK OUT)

Iako su im nedostajali Al Horford i Markus Smart tim Bostona je odlično ušao u meč i predvođen DŽejsoomn Tejtumom dobio prve dve četvrtine, pa se učinilo da će iznenaditi Majami.

Domaćini na početku drugog poluvremena uspjevaju da načine preokret i praktično prelome utakmicu jer su serijom pogodaka načinili dvocifrenu prednost koju su potom održavali do sigurne pobjede.

U efikasnosti ih je predvodio DŽimi Batler koji je meč završio sa čak 41 postignutim poenom uz 9 skokova i 5 asistencija, a pratili su ga Tajler Hiro sa 18 i Gejb Vinsent sa 17 poena.

U poraženom timu Bostona DŽejson Tejtum je ponovo bio najefikasniji sa 29 poena, a DŽejlen Braun je imao dvostruki dvocifren učinak sa 24 poena i 10 skokova, ali im je sve to bilo od slabe koristi.